Цетрарія ісландська або Ісландський мох

(Cetraria islandica)

Місце заготівлі: Західна Україна.

Опис

Листок у вигляді зеленувато-коричневих прямостоячих кущиків, жорстких і крихких у сухому стані. Лопаті слані плоскі або жолобчасто-згорнуті, іноді майже трубчасті, вузькі або широкі, посаджені по краях дрібними темними віями; з нижньої сторони світліші, вкриті білуватими цятками-мунулами, з верхньої - зеленувато-бурі. На верхівках деяких лопатей видно округлі, темно-бурі блискучі апотеції.

Використовувана частина: лікарською сировиною є вся слоєвище «ісландського моху». Сировина містить антибіотики - лишайникові кислоти (уснінова та ін), полісахарид ліхенін, гірка речовина цетрарин.

Збір та заготівля: слані цетрарії збирають влітку. Їх відривають від ґрунту чи кори дерев, очищають від сторонніх домішок та сушать на сонці. Важливо не дуже довго тримати рослину на світлі, оскільки це знижує якість лікарської сировини. Більш надійне сушіння в сушарках з гарною вентиляцією.

Застосування: лікувальне застосування цетрарії обумовлено насамперед великим вмістом слизу, що робить його ефективним засобом, що обволікає. На першому місці – лікування органів дихання: кашлюк, запалення легень, хронічний бронхіт, бронхіальна астма. Її використовують як симптоматичне засіб при туберкульозі легень. Зміст в ісландському моху слизів і гіркот робить його незамінним шлунковим засобом. Гіркоти тонізують шлунок та кишечник, внаслідок чого активізується травлення та пробуджується апетит, слизи пом'якшують подразнення слизової оболонки шлунка та кишечника. Компоненти, які мають антибактеріальну дію, посилюють ефект. Як обволікаючий засіб відвар цетрарії використовують при запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при проносах, атонії шлунка, хронічних запорах. Таким чином, настій та відвар цетрарії регулює діяльність шлунково-кишкового тракту. У вигляді відвару ісландський мох є хорошим засобом, що обволікає. Відвар призначають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, атонії шлунка, проносах та хронічних запорах, як апетитний засіб, а також при туберкульозі легень та ін. захворюваннях органів дихання, виснаженим хворим.

Рецепти:

відвар із 20 г подрібненого лишайника на склянку води. Приймають по 1-2 ст. ложки 4-6 разів на день до їди (відвар із молоком). Відвар має пом'якшувальний вплив при катарі бронхів, бронхіальній астмі, катарі шлунка та кишечника.

водна витяжка: 2 ч. ложки на 200 мл води (добова доза) при кашлі та хронічному бронхіальному катарі та ін. захворюваннях при підвищеній кислотності.

- приготування відвару: 2 чайні ложки сухої сировини залити 2 склянками холодної води, довести до кипіння і процідити. Охолоджений відвар випити протягом дня ковтками.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре

Цетрарія ісландська або Ісландський мох 50 г

  • Виробник: Фітонія
  • Код Товару: 108
  • Наявність: На складі
  • 50.00грн