Діоскорея кавказька

(Dioscorea caucasica)

Місце заготівлі: Абхазія.

Опис

Дводомна багаторічна трав'яниста ліана. Має горизонтальне слабогіллясте жовтувато-буре кореневище, від якого відходять тонке, шнуроподібне жорстке коріння. Стебло простий. Нижнє листя в трьох-, п'ятилистових мутовках, серцеподібноовальне, загострене, з дугонеровим жилкуванням, зверху - зелене, голе, знизу - сірувато-зелене, густоопушене короткими волосками; верхні - чергові, що поступово зменшуються. Квіти одностатеві, дрібні, з темно-зеленою оцвітиною; чоловічі зібрані в пазушні пухкі гіллясті або прості колосоподібні суцвіття; жіночі – у більш коротких простих колосках. Плід – тригранна, крилата, бура коробочка. Цвіте у травні-червні.

Використовувана частина: нарізані та висушені кореневища з корінням. У кореневищах рослини міститься до 25% сапонінів, найбільш відомий серед яких є стероїдний сапонін діосцин.

Збір та заготівля: кореневища з корінням збирають на початку або наприкінці вегетації. Викопані кореневища очищають від землі, звільняють від стебел і відмерлих частин, ріжуть на шматки і сушать на горищах або сушарках при температурі 60-70 °С. Допускається сушіння сировини на сонці. Термін придатності – 1 рік.

Застосування: діоскорея використовується при порушенні функцій гіпоталамуса, гіпофіза, імунної системи, надниркових залоз, також використовується для лікування хвороби Аддісона, тендовагінітів, кератитів, вірусних захворювань, як протиалергічний, протизапальний засіб. Настої діоскореї зменшують згортання крові, посилюють виділення жовчі, а також діє як сечогінне. Відвар діоскореї застосовують для покращення зору, пам'яті, роботи нирок, серця, печінки.

Рецепти:

- 100 г ретельно подрібненого сухого кореня залити 0,5 л горілки. Наполягати 10 днів за кімнатної температури. Процідити і пити місяць по 25-30 крапель тричі на день через 30-40 хвилин після їди.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре

Діоскорея кавказька 50 г

  • Виробник: Фітонія
  • Код Товару: 030
  • Наявність: На складі
  • 85.00грн