Крушина звичайна

(Frangula alnus)

Місце заготівлі: Західна Україна.

Опис

Кущ або дерево висотою до 5 м. Кора гладка, темно-бура; якщо зіскребти зовнішній шар пробки, можна побачити червоний шар, якого немає в інших чагарників. Листя овальне, загострене. Квітки дрібні, зеленувато-білі, на довгих квітконіжках, зібрані невеликими пучками в пазухах листя. Плід – куляста кістянка, спочатку червона, у зрілому стані – чорна.

Використовувана частина: з лікувальною метою використовується кора гілок та молодих стволів (не старше 3 років). У корі виявлено вуглеводи: пектин, цукор, крохмаль, органічні кислоти (яблучна), ефірну олію, сапоніни, алкалоїди, вітамін С, кумарини, дубильні речовини, багатоядерні ароматичні сполуки.

У листі містяться сапоніни, алкалоїди, вітамін С, дубильні речовини, флавоноїди, багатоядерні ароматичні сполуки, антрахіноїн. У пилку знайдено каротиноїд, бета-каротин, вітамін С, фенолкарбонові кислоти та їх похідні (хлорогенова), катехіни, флавоноїди, лейкоантоціани. Плоди містять органічну яблучну кислоту, ефірну олію, алкалоїди, вітамін С, дубильні речовини, флавоноїди, антрахінони, вуглеводи та споріднені сполуки: цукру, пектин. У насінні знайдено антрахінон, алоеемодин, ефірну олію (29,23%).

Збір і заготівля: кору крушини заготовляють ранньою весною – під час руху соку і до появи листя, тому що тоді вона легко відокремлюється від деревини. Кору знімають із молодих гілок чи зі зрубаних дерев. Кору сушать на сонці або в тіні, але використовувати в лікарських цілях її можна тільки через рік, оскільки речовини, що містяться в свіжозібраній корі, викликають блювання. Процес дозрівання кори можна прискорити, прогріваючи її протягом години при температурі 100°С. Термін зберігання – 5 років.

Застосування: кора крушини надає м'яку проносну дію, яка проявляється через 8-10 годин після прийому препарату. У народній та офіційній медицині відвар кори крушини широко використовують при хронічній запорі та загальній млявості кишечника. Фармацевтична промисловість випускає водний і сухий екстракти кори крушини, кора крушини входить у більшість проносних зборів.

Рецепти:

- приготування відвару: 1-2 ст.л. подрібненої кори заливають склянкою води та кип'ятять 15-20 хв. Потім відвар проціджують, об'єм рідини доводять до початкового. Приймають по півсклянки на ніч.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре

Крушина звичайна (кора) 50 г

  • Виробник: Фітонія
  • Код Товару: 057
  • Наявність: На складі
  • 28.00грн