Як правильно заварити шипшину та зберегти вітаміни?

Як правильно заварити шипшину та зберегти вітаміни?

Автор: fitoniya Дата: 10.02.2021 Переглядів: 478 Коментарі: 0

Шипшина – чи не найкращий осінній «мультивітамін». Але напої з ним важливо ще добре приготувати. Від того, наскільки ягоди шипшини правильно заварені, багато в чому залежить, скільки вітамінів та інших корисних речовин утримається.

Як правильно заварювати свіжу та сушену шипшину

З щойно зібраними ягодами доведеться трохи повозитися. Свіжа шипшина перед тим, як заварювати або відварювати, потрібно розрізати і обов'язково очистити від ворсинок, які сильно дратують слизову оболонку шлунка. Крім того, напій із розрізаних на частини плодів виходить більш насиченим до смаку, ніж приготований з цілих ягід. З цієї ж причини сушена шипшина перед заварюванням краще подрібнити. Наливати напій варто через марлю або через ситечко - щоб не потрапили ворсинки, що залишилися. Зберігати напій із шипшини можна в термосі, можна перелити його в скляну або фарфорову ємність і поставити в холодильник. Незважаючи на те, що настої та відвари можна тримати в холодильнику до трьох днів, краще заварити шипшину в такій кількості, щоб випити її протягом доби після того, як вона буде готова, поки в ній найбільше вітамінів.

Як заварювати чай з шипшиною

Чай з шипшиною - найпростіший і найшвидший варіант для тих, хто вічно поспішає. Для цього кілька свіжих або сушених ягід або шматочки плодів просто додаються до будь-якого чаю (зеленого, чорного, трав'яного) і він заварюється, як звичайний чай. Напій придбає приємний кислуватий смак і додаткову кількість вітамінів, але такої цілющої дії на організм, як від правильно завареного настою шипшини або відвару від нього, звичайно, чекати не варто.


Як заварювати шипшину в термосі

Найкращий і найпоширеніший варіант: ягоди (свіжі або сушені) насипаються в термос і заливаються окропом з розрахунку десять частин води на одну частину шипшини. Якщо заварювати цілі плоди шипшини, їх треба злегка пом'яти або проколоти голкою - напій вийде ароматніше, смачніше, та й вітамінів шипшина віддасть більше. Наполягати напій потрібно не менше чотирьох годин, але найкраще заварити шипшину в термосі на ніч.

Як правильно заварювати шипшину на водяній бані

На водяній бані найкраще заварюється дрібно порізана шипшина. Для цього подрібнені плоди заливають окропом із розрахунку 2 столові ложки на склянку води та тримають під кришкою на водяній бані 15-20 хвилин. Після шипшини необхідно дати настоятися 30-40 хвилин, потім процідити - і можна пити.

Як зробити відвар із шипшини

У народній медицині також часто використовуються відвари плодів шипшини. Для приготування ягоди заливають окропом і кип'ятять (зазвичай 15-20 хвилин) під кришкою, після чого наполягають від чотирьох годин на добу. Однак з точки зору збереження вітамінів, мікроелементів та різних біоактивних речовин, якими дуже багата шипшина, цей варіант не найкращий: кип'ятіння їх не щадить.

Ви можете придбати шипшину у нас за найдешевшою ціною.

Теги: Шипшина, вітаміни, чай, відвар, напій, порошок шипшини